Produkty a Degustácie

Vinič hroznorodý
(zastarano réva vínna/vinná, ľudovo vínna réva, hovorovo hrozno, lat. Vitis vinifera)

je lianovitá rastlina pôvodom zo Stredomoria, určená na produkciu hrozna alebo na použitie ako množiteľský materiál pre tieto rastliny. Plodmi sú bobule s vysokým obsahom cukru (25%) konzumované ako stolové hrozno alebo spracúvané na víno a iné alkoholické a nealkoholické nápoje.

img01

Rizling vlašský – 2015

Biele polosuché, biele suché
Víno s chráneným označením pôvodu. Akostné odrodové víno s prívlastkom neskorý zber. Víno je svetložlté, má intenzívnu a bohatú vôňu agátových a lipových kvetov s jemnou kyselinkou.


Rizling vlašský – 2015

Surlie
Ležaním na jemných kvasniciach, ktoré sa pravidelne premiešavajú, sa vína stávajú krémovejšie. Objavuje sa v nich biskvitový a orieškový tón, sušený ananás, kokos. Mení sa šírka a štruktúra vína, významne sa predlžuje životnosť vína. Za týmto bohatstvom pozitívnych vlastností vína je autolýza – rozklad kvasiniek, ktoré uvoľňujú do vína rôzne cenné látky.


Rizling rýnsky – 2015

Biele suché
Víno s chráneným označením pôvodu. Akostné odrodové víno s prívlastkom neskorý zber. Vína z tejto odrody sú veľmi vzácne, majp výraznp arómu lipových kvetov, doplnenú vôňou zeleného jablka.


Hibernal - 2015

Biele suché
Slovenské akostné víno. Odroda vyšľachtená v Nemecku. Víno je svieže, netradičnej vône a chuti po borovicovom ihličí a živici z ihličnatých stromov s decentnou dochuťou.


Veltlínske zelené - 2015

Biele suché, biele suché gastro edícia
Víno s chráneným označením pôvodu. Akostné odrodové víno s prívlastkom neskorý zber. Víno má žltkastú farbu, je svieže, decentne korenisté s chuťou jemnej mandle.


Pinot Blanc – 2015

Biele polosuché, biele suché gastro edícia
Slovenské odrodové víno výraznej žltozelenej farby. Noblesná vôňa medových plástov, kde prevládajú tóny mandarinkovej šupky a grepu. Chuť je plná, harmonická so šťavnatou kyselinkou.


Pinot Gris - 2015

Biele polosuché, biele polosuché barik
Víno s chráneným označením pôvodu. Akostné odrodové víno s prívlastkom výber z hrozna. Víno zlatožltej farby s vôňou prezretých fíg a jemnej chlebovinky. Chuť je intenzívna s jemnou kyselinkou.
Barik - zušľachťovanie vína v barikových sudoch má za cieľ dodať vínam osobitú chuť, vôňu a tiež arómu po vanilke, kokosových orechoch, sviežom dreve, praženej kávy, či kakaa. Tieto osobité chute a vône získava víno práve po dlhšom kontakte s dubovým drevom, pričom vína zostávajú v barikových sudoch ležať aj 24 mesiacov. Barikové vína sú tiež charakterizované vysokým obsahom trieslovín, ktoré sa dostávajú v priebehu zrenia v dubových sudoch do vína.


Chardonnay – 2015

Biele polosuché
Víno s chráneným označením pôvodu. Akostné odrodové víno s prívlastkom neskorý zber. Farba vína je svetložltá s príťažlivou vôňou zrelých jabĺk a exotického ovocia. Chuť je plná, extraktívna so sviežou kyselinkou a dlhou dochuťou.


Sauvignon blanc – 2015

Biele polosuché
Víno s chráneným označením pôvodu. Akostné odrodové víno s prívlastkom neskorý zber. Víno má svetložltú farbu, jemnp vôňu zrelého egreša doplnenú broskyňou a ovocnými kyselinkami.


Irsai Oliver - 2015

Biele sladké
Odroda vyšľachtená v Maďarsku muškátového typu, víno má svetložltú farbu, intenzívnu vôňu lúčnych kvetov a citrusov doplnenú o šťavnatú kyselinku.


Sémillon – 2015

Biele polosuché
Slovenské odrodové víno. Starodávna francúzska odroda, ktorej zastúpenie je u nás zriedkavé. Upúta decentnou vôňou, žltozelenou farbou, veľmi jemnou chuťou a lahodnými kyselinkami.


Devín – 2015

Biele polosladké, biele polosladké extra
Víno s chráneným označením pôvodu. Akostné odrodové víno s prívlastkom výber z hrozna. Odroda tramínového typu vyšľachtená na Slovensku. Farba vína je slamovo-žltá, vo vôni dominujú korenisté tóny tramínu a muškátov.


Pálava - 2015

Biele polosladké
Víno s chráneným označením pôvodu. Akostné odrodové víno s prívlastkom výber z hrozna. Víno zlatožltej farby, tramínovej vône po ružiach, doplnené vôňou vanilky. Chuť je plná, s dlhotrvajúcou dochuťou.


Cabernet Sauvingnon rosé - 2015

Ružové polosladké
Víno s chráneným označením pôvodu. Akostné odrodové víno s prívlastkom neskorý zber. Víno má sýto ružovú farbu. Vo vôni prevládajú jahodové tóny prekryté červenou ríbezľou. Chuť je výrazná, svieža s jemnou kyselinkou.


Nitria rosé - 2015

Ružové polosuché
Odroda bola vyšľachtená na Slovensku. Víno má výraznú purpurovú farbu, jemnú vôňu s višňovými tónmi, v chuti plné, jemne korenisté s nádychom dymu a lahodnými kyselinkami.


Rizling vlašský – 2014

Biele polosuché
Víno je svetložlté s intenzívnou bohatou vôňou agátových a lipových kvetov s jemnou kyselinkou.


Rizling vlašský – 2014

Biele suché surlie
Víno s chráneným označením pôvodu. Vrábeľský vinohradnícky rajón. Má lahodnú plnú chuť s typickým odrodovým charakterom,
dlhou chlebovinkovou dochuťou a príjemnou vôňou agátových a lipových kvetov.


Rizling rýnsky – 2014

Biele suché
Víno s chráneným označením pôvodu. Vrábeľský vinohradnícky rajón. Akostné odrodové víno s prívlastkom neskorý zber.
Víno s výraznou arómou zeleného jablka, doplnenou vôňou lipového kvetu. Kyselinka je výrazná, svieža. Víno zrením získava noblesu.


Tramín červený - 2014

Biele suché
Slovenské odrodové víno. Farba vína je svetlo-zeleno-žltá, vôňa je typická korenistá s citrusovým nádychom.
Chuť je svieža ľahká s výraznejšou kyselinkou.


Pinot Blanc /Rulandské biele/ - 2014

Biele suché
Slovenské odrodové víno. Víno výraznej žltozelenej farby. Noblesná vôňa medových plástov, kde prevládajú tóny mandarinkovej šupky a grepu.
Chuť je plná, harmonická s jemnou kyselinkou.


Pálava – 2014

Biele polosuché
Akostné odrodové víno s prívlastkom neskorý zber. Je to moravská odroda, pochádzajúca s chránenej krajinnej oblasti Pálava.
Víno je extraktívne, korenisté s typickou tramínovou arómou. Vyniká mohotnosťou s jemnými kyselinkami a dlhotrvajúcou dochuťou.


Devín - 2014

Biele polosuché
Slovenské odrodové víno. Veľmi populárna odroda vyšľachtená na Slovensku tramínového typu.
Farba vína je slamovo-žltá, vo vôni dominujú korenisté tóny tramínu a muškátov. Chuť je mohutná s dlhotrvajúcou ovocnou dochuťou.


Sémillon – 2014

Biele odrodové víno polosuché
Starodávna francúzska odroda, ktorej zastúpenie je u nás zriedkavé až vzácne, v našom regióne bola v minulosti s obľubou pestovaná.
Upúta decentnou vôňou, žltozelenou farbou, veľmi jemnou chuťou a lahodnými kyselinkami.


Sauvignon blanc – 2014

Biele polosuché
Starodávna francúzska odroda, ktorej zastúpenie je u nás zriedkavé až vzácne, v našom regióne bola v minulosti s obľubou pestovaná.
Upúta decentnou vôňou, žltozelenou farbou, veľmi jemnou chuťou a lahodnými kyselinkami.


Chardonnay - 2014

Biele polosladké
Víno s chráneným označením pôvodu. Vrábeľský vinohradnícky rajón. Akostné odrodové víno s prívlastkom neskorý zber.
Celosvetovo obľúbená odroda. Farba vína je svetložltá s príťažlivou vôňou zrelých jabĺk a exotického ovocia.
Chuť je plná, extraktívna so sviežou kyselinkou a dlhou dochuťou.


Cabernet Sauvignon rosé – 2014

Ružové polosladké
Akostné odrodové víno s prívlastkom neskorý zber.
Víno je lahodnej chuti s ríbezľovo-malinovým tónom, jemné a svieže, zanecháva príjemnú harmonickú dochuť.


Muškát žltý – 2014

Biele polosladké
Akostné odrodové víno.
Víno má krásnu čistú muškátovú arómu, chuť je výrazná harmonická so sviežimi kyselinkami.


Rizling vlašský - slamové 2013

Biele sladké
Akostné odrodové víno. Exkluzívne výnimočné víno sa dostáva na pult po dvoch rokoch.
Zdravé hrozná boli sušené 5 mesiacov na rákosových rohožiach, po dosiahnutí cukornatosti 36˚NM bolo lisované a spracovávané modernou technológiou.
Víno má krásnu orieškovú arómu a výraznou chuťou medu a silným extraktom.


Dunaj – výber z hrozna 2013 barikové

Červené suché
Víno s chráneným označením pôvodu. Nitrianska vinohradnícka oblasť.
Veľmi populárna odroda vyšľachtená na Slovensku. Mohutné víno sýtej purpurovej farby s vôňou po tmavom ovocí.
Chuť je plná extraktívna, ktorá prechádza do jemných čokoládových tónov.


Cabernet sauvignon – výber z hrozna 2013 barikové

Červené suché
Víno s chráneným označením pôvodu. Vrábeľský vinohradnícky rajón. Najpopulárnejšia modrá odroda na svete.
Odroda vyniká dlhou archiváciou, kde získava noblesu. Víno s výraznou vôňou po čiernych ríbezliach, chuť je mohutná korenistá s dlhotrvajúcou dochuťou.